Úvod / Mgr. Karolina Pozzo

Mgr. Karolina Pozzo

Lektorka

Vzdělání

Absolvovala osmileté všeobecné gymnázium v Brně Řečkovicích. Účastnila se studijních pobytů v německém Kasselu a Berlíně. Poté studovala na Masarykově univerzitě, obor Německý jazyk a literatura a Archivnictví, v magisterském studiu navázala Překladatelstvím německého jazyka a Archivnictvím. V rámci programu Erasmus strávila jeden semestr na univerzitě v Regensburgu, kde získala certifikát UNIcert® IV, úroveň C2. Absolvovala také dvouměsíční praktikum nadace Hertie Stiftung v Německé národní knihovně, Leipzig.

Praxe a zkušenosti

Od ukončení vysoké školy se věnuje individuální výuce německého jazyka. Na brněnských veletrzích (OPTA, IBF, MSV, Salima/Vinex) spolupracovala s firmami Sagitta a s Marketingovou kanceláří Brno – Obchodní oddělení Rakouského velvyslanectví. Ke zkušenostem z překládání řadí práci pro Český svaz chovatelů, společnost Aspena, Anamax, Müller Martini Brno, Kreston A&CE, překlady webových stránek a další.

Jako lektorka se podílela na vzdělávacích projektech pro firmu Travel Free a Racio, v této činnosti pokračuje částečně online ze zahraničí. Věnuje se individuálním lekcím německého jazyka ve Francii a jako lektorka vede také kurz němčiny na SWISS UMEF University v Ženevě.

Co mě baví...